Общинска избирателна комисия Суворово


РЕШЕНИЕ
№ 85-МИ
Суворово, 28.10.2019

ОТНОСНО: Определяне на мандати по партии и коалиции и обявяване имената на избраните общински съветници

РЕШЕНИЕ № 85-МИ

на ОБЩИНСКАТА ИЗБИРАТЕЛНА КОМИСИЯ

община      СУВОРОВО

област       ВАРНА

 

ЗА ИЗБИРАНЕ НА ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ

 

 

Брой мандати за общински съветници

 

           Тринадесет                                                               13

                             с думи                                                                 с цифри

 

 

Днес, 28.10.2019 г., в 6,00 ч. Общинската избирателна комисия Суворово на основание чл. 453 и 454 от Изборния кодекс и въз основа на получените данни от протоколите на СИК

 

Р Е Ш И :

 

  1. Общинската избирателна квота е Двеста петдесет и шест   256 гласове.

(с думи)                              (с цифри)

 

ІІ. Избрани за общински съветници независими кандидати: НЯМА

 

 

ІІІ. Брой мандати, които се разпределят между партиите, коалициите и местните коалиции, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота:

               ТРИНАДЕСЕТ                                                                13

                                     (с думи)                                           (с цифри)

 

  1. IV. Мандатите за общинските съветници по т. III се разпределят между партиите, коалициите и местните коалиции, получили гласове не по-малко от общинската избирателна квота, както следва:

 

№ в бюле-тината

 

Наименование на партията, коалицията или местната коалиция

 

БРОЙ МАНДАТИ

     с думи                                   с цифри

34

ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ

ДВА                                              2

43

ПП ГЕРБ

ПЕТ                                                   5

55

Движение за права и свободи – ДПС

ДВА                                                   2

56

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

ДВА                                                2

66

„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

ДВА                                                   2

 

  1. V.Обявява разпределението на заявените предпочитания (преференции) за отделните кандидати по кандидатски листи на партиите, коалициите и местните коалиции, получили мандати, и подрежда кандидатите, както следва:

 

№ в бюле-тина-та

Наименование на партията, коалицията или местната коалиция

№ в под-режда-нето

Собствено, бащино и фамилно име на кандидата в листата

№ на спи-сък

Брой

предпо-читания

8

НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ

1.

Дамян Монев Райков

А

8

14

Политическа партия АБВ(Алтернатива за българско възраждане)

1

Георги Стойчев Иванов

А

12

34

ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ

1

Пламен Стефанов Хърватов

А

163

2

Николай Орлинов Роев

А

132

3

Ивелина Недкова Недева

Б

20

4

Милен Параскевов Параскевов

Б

8

5

Иван Атанасов Славов

Б

18

6

Елиза Ерославова Касперова

Б

10

43

ПП ГЕРБ

1

 Живко Марков Петров

А

162

2

 Янислав Ангелов Великов

А

145

3

  Венелин Йорданов Стоянов

А

110

4

 Жеко Жеков Илиев

Б

62

5

 Денислав Михайлов Кателиев

Б

41

6

 Галя Тодорова Евдокимова

Б

32

7

 Васил Добрев Христов

Б

29

8

 Валентин Михайлов Михов 

Б

25

9

Зарина Николаева Бъчварова

Б

41

10

 Александър Маринов Вангелов

Б

29

11

 Димо Златев Димов

Б

12

12

Иван Янков Иванов

Б

41

51

ВОЛЯ

1

Светлана Георгиева Тодорова

А

27

2

Георги Христов Павлов

А

4

3

Магдалена Пламенова Петкова

Б

1

4

Росица Маринова Иванова

Б

2

53

ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ“НИКОЛА ПЕТКОВ

1

Ридван Енгинов Ридванов

А

56

2

Йовчо Ангелов Балджиев

А

28

3

Георги Василев Георгиев

А

17(17)

4

Здравко Василев Палавеев

А

14

5

Венцислав Иванов Иванов

Б

9

6

Симеон Янев Христов

Б

4

7

Атанас Маринов Атанасов

Б

6

8

Стоян Савов Радулов

Б

0

9

Милен Ганчев Илиев

Б

0

55

Движение за права и свободи - ДПС

1

Зейнеб Исметова Бекирова

А

227

2

Алтер Реджебов Ахмедов

А

162(149)

3

Недает Фикри Хасан

А

84

4

Абтула Шефкетов Реджебов

Б

18

5

Фейзула Метин Хасан

Б

16

6

Хюсеин Ахмедов Чобанов

Б

2

7

Денис Осман Кадир

Б

7

8

Айсън Зейнун Адем

Б

9

9

Селят Хикметов Арунов

Б

5

10

Тюляй Юмерова Налбантова

Б

1

56

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

1

Милен Банков Гочев

А

137

2

Йордан Иванов Иванов

А

82

3

Вълчо Добрев Вълчев

А

57

4

Недко Ламбев Недков

А

52

5

Васил Атанасов Захариев

Б

24

6

Райко Пламенов Янев

Б

20

7

Стойчо Делев Делев

Б

2

8

Златко Димитров Аянов

Б

6

58

Движение ЗАЕДНО за промяна

1

Владимир Красимиров Владимиров

А

14

66

„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

1

Йордан Петров Йорданов

А

393

2

Лалка Янкова Райчева

А

66

3

Росен Кирилов Петров

Б

24

4

Галина Янчева Димитрова

Б

4

5

Ахмед Исмаилов Османов

Б

14

6

Елена Петрова Евдокимова

Б

18

7

Александра Димитрова Любенова

Б

22

8

Даниела Димитрова Рачкова

Б

1

9

Пламен Радев Желязков

Б

12

10

Иван Тодоров Петров

Б

3

11

Добринка Маринова Райчева

Б

2

12

Стефан Калчев Янев

Б

3

13

Драгомир Петров Петров

Б

6

 

(Броят на действителните бюлетини за партията/коалицията/местната коалиция, в които няма отбелязано предпочитание (преференция) или има отбелязано повече от едно предпочитание (преференция), се прибавя към предпочитанията (преференциите) за кандидата на първо място в листата съгласно чл. 437, ал. 5 ИК.

 

  1. VI. Обявява имената на избраните общински съветници по партии, коалиции и местни коалиции, както следва:

 

Имена на общинските съветници

Партия/коалиция/местна коалиция/независим

ЕГН/ЛН

1. Алтер Реджебов Ахмедов

Движение за права и свободи – ДПС

ХХХХХ

2. Венелин Йорданов Стоянов

ПП ГЕРБ

ХХХХХ

3. Денислав Михайлов Кателиев

ПП ГЕРБ

ХХХХХ

4. Жеко Жеков Илиев

ПП ГЕРБ

ХХХХХ

5. Живко Марков Петров

ПП ГЕРБ

ХХХХХ

6. Зейнеб Исметова Бекирова

Движение за права и свободи – ДПС

ХХХХХ

7. Йордан Иванов Иванов

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

ХХХХХ

8. Йордан Петров Йорданов

„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

ХХХХХ

9. Лалка Янкова Райчева

„ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

ХХХХХ

10. Милен Банков Гочев

БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

ХХХХХ

11. Николай Орлинов Роев

ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ

ХХХХХ

12. Пламен Стефанов Хърватов

ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ

ХХХХХ

13. Янислав Ангелов Великов

ПП ГЕРБ

ХХХХХ

 

(Имената на избраните общински съветници се подреждат по азбучен ред.)

 

Спорове и възражения на членовете на комисията по взетите решения:

.................................................................няма.............................................................................................................................................................................................................................................

 

Член на комисията, който не е съгласен с отразеното в решението го подписва с особено мнение, което се прилага към решението и става неразделна част от него.

Решението подлежи на обжалване пред съответния административен съд на основание чл.459,ал.1 от ИК.

 

Председател: Маргарита Георгиева Митева

Секретар: Соня Лозанова Владимирова-Пешева

* Публикувано на 28.10.2019 в 07:24 часа

Календар

  • ПонВтСрЧетПетСъбНед
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    293031 

Решения

  • № 97- МИ / 03.11.2019

    относно: Избиране на кмет на кметство с. Чернево

  • № 96- МИ / 03.11.2019

    относно: Анулиране на приемо предавателна разписка

  • № 95-МИ / 03.11.2019

    относно: Постъпила жалба за извършване на агитация пред секции №032600006 и №032600007 с.Чернево, община Суворово.

всички решения